Ahojte,

som Michaela a tvorím pod značkou Alafeta.

Milujem obrázky plné života, atmosféry a krásy. Krásy, ktorá nespočíva vo vyumelkovanej dokonalosti, ale v takej tej obyčajnej prirodzenej a jednoduchej kráse, ktorá vychádza niekde hlboko z podstaty. Milujem pozorovať ľudí, ich odlišnosť a individuálnosť a nachádzať v nich krásu. Miera fotogenickosti nespočíva v dokonalých tváričkách a postavách, ale v postojoch duše.

Okrem toho nadovšetko milujem prirodzenosť, dávam jej prednosť pred veľkolepou okázalosťou, nanútenou štylizáciou a prehnanou retušou. Pri fotení si dovolím "odrezať niektoré časti tela" a to len preto, lebo emócia tej chvíle je pre mňa väčšia ako pravidlo "dobrej" fotky.

Po niekoľkých rokoch fotenia počas ktorých som mala možnosť si vyskúšať rôzne prostredia som zistila, že mojou najsilnejšou stránkou a miestom, kde sa cítim vždy dobre, kde cítim energiu a inšpiráciu je jednoznačne neupravená príroda. Tam to všetko vidím, cítim, dýcham, tam to naozaj viem.
Ak to cítite podobne, budem sa veľmi tešiť, keď mi napíšete a dovolíte mi vidieť Vašu krásu.

Často kladená otázka: Čo znamená Alafeta?

Názov Alafeta vznikol z mojej fascinácie k škaredo znejúcim slovám a z radosti experimentovať
s pravidlami. Fascinuje ma totižto krása, ktorá nie je prvoplánová, ktorá nie je zrejmá na prvý pohľad, ktorá je naozajstná, ktorej podstata vychádza z obsahu, nie z obalu. A tak ma fascinovalo naplniť ničnehovoriaci škaredo znejúci zhluk písmen obsahom, ktorý k slovu Alafeta vytvorí nové asociácie a dá mu identitu.

dsfadsfsadf

Experimentujem tak s marketingovou idylkou krásnych vecí a ignorujem znaky dobrej značky, ktorá má byť zrozumiteľná, zmysluplná, ľahko zapamätateľná a ľahko vysloviteľná. Robím to preto, aby som bola naozajstná, tak ako to dúfam robím aj vo fotkách - ignorujem pravidlá a postupy dokonalej kompozície, dokonalých miest, aby som tak prebudila city vo vašich príbehoch. Neznamená to, že moje fotky nemajú byť pekné, znamená to, že chcem viac ako iba pekné fotky.

Ak máte na mňa nejaké ďalšie otázky, máte záujem o fotenie, chcete vedieť aký mám cenník alebo mi len tak chcete napísať, prosím urobte to :).

NAJNOVŠIE NA INSTAGRAME